Horoskop chiński Fusy Horoskopy Imiona Wróżby z kości Domino Horoskop majów Imiona Sennik Zioła Horoskop celtycki

Magiczne znaczenie kwiatów - Margerytka

Margerytka - towarzystwa płci przeciwnej potrzebuje jak ryba wody. Lubi się podobać, flirtować i wiele obiecywać. Uwielbia dowody uznania, wciąż flirtuje i wiele obiecuje. Na jej wierność nie ma co liczyć. Ciągle zmienia obiekt swych uniesień poszukując tego wymarzonego partnera, a na ustach ma zawsze słowa "kocham cię". Ale tak naprawdę nie angażuje się mocno w związek i kolejne romanse traktuje powierzchownie i niezobowiązująco, ponieważ nikt nie spełnia jej oczekiwań. Więcej mówi o miłości, niż rzeczywiście przeżywa. Chętnie dyskutuje, czyta książki i ogląda filmy o miłości. Ma dużo szczęścia do gier liczbowych i niespodziewanych nagród finansowych. Są bardzo pracowici, oszczędni i odpowiedzialni. To dobrzy mężowie i żony, także solidni rzemieślnicy i podwładni. Pracują często w zawodach potrzebujących cierpliwości i dokładności.

Horoskop kwiatowy

Wybierz miesiąc swoich urodzin i sprawdź jakim jesteś kwiatem:

Goryczka - 1 styczeń - 10 styczeń

Oset - 11 styczeń - 20 styczeń

Nieśmiertelnik - 21 styczeń - 31 styczeń

Jemioła - 1 luty - 10 luty

Kosmea - 11 luty - 19 luty

Mimoza - 20 luty - 29 luty

Mak - 1 marzec - 10 marzec

Lilia - 11 marzec - 20 marzec

Tojad - 21 marzec - 31 marzec

Geranium- 1 kwiecień - 10 kwiecień

Hortensja - 11 kwiecień - 20 kwiecień

Dalia - 21 kwiecień - 30 kwiecień

Konwalia - 1 maj - 10 maj

Kaczeniec - 11 maj - 21 maj

Margerytka - 22 maj - 31 maj

Dzwonek - 1 czerwiec - 11 czerwiec

Stokrotka - 12 czerwiec - 21 czerwiec

Tulipan - 22 czerwiec - 1 lipiec

Lilia wodna - 2 lipiec - 12 lipiec

Fiołek - 13 lipiec - 23 lipiec

Dzika róża - 24 lipiec - 2 sierpień

Słonecznik - 3 sierpień - 12 sierpień

Róża - 13 sierpień - 23 sierpień

Hibiskus - 24 sierpień - 2 wrzesień

Goździk - 3 wrzesień - 12 wrzesień

Aster - 13 wrzesień - 22 wrzesień

Wrzos - 23 wrzesień - 3 październik

Kamelia - 4 październik - 13 październik

Bez - 14 październik - 23 październik

Frezja - 24 październik - 2 listopad

Orchidea - 3 listopad - 12 listopad

Piwonia - 13 listopad - 22 listopad

Gladiolus - 23 listopad - 2 grudzień

Mniszek lekarski - 3 grudzień - 12 grudzień

Lotos - 13 grudzień - 22 grudzień

Szarotka - 23 grudzień - 31 grudzień

Postaw wróżbę

Literatura

Ogrody Wschodu

Co tworzy ogród? Rośliny i ogrodowe konstrukcje: altanki, ścieżki, wypielęgnowane klomby i oczka wodne... Jest wiele podręczników ogrodnictwa opisujących, jak projektować, konstruować i uprawiać ogrody.
Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, opowiada o ogrodach, ale nie jest kolejnym poradnikiem ogrodniczym. Prezentuje to, czego w poradnikach nie znajdujemy, czyli niewidzialny świat ogrodu. Rzeczywistość, którą tworzą dzieła największych projektantów, pełna jest sztuki, literatury i filozofii. Pełno w niej symboli i znaczeń ważnych i najważniejszych. Każdy może spróbować, odwiedziwszy wraz z nami najpiękniejsze ogrody Iranu, Chin, Korei i Japonii, odkryć dla siebie te światy i stworzyć we własnym otoczeniu prawdziwy ogród. Prawdziwe ogrody wymagają bowiem wiedzy i hodowcy roślin i architekta, ale w istocie budowane są z mitów, egzystencjalnych metafor i wzorów zakorzenionych w kulturze tego, ktoje powołał do istnienia. I tak, jak to ma miejsce z każdym wielkim dziełem sztuki, raz powstałe zdając się żyć własnym życiem. Odwiedzając taki ogród mamy okazję wstąpienia na drogę, która może zaprowadzić o wiele dalej niż do altanki z wywiniętym daszkiem, na drogę prowadzącą ku wnętrzu człowieka, świata i ich wzajemnych związków. mamy szansę, której nie warto marnować. Chongwon, koreański wyraz oznaczający ogród, składa się z dwóch chińskich znaków. Chong, pierwszy znak, oznacza wewnętrzne podwórko otoczone budynkami lub murem. Won, drugi znak, oznacza wzgórze albo szerokie pole i las. Złożony termin chongwon kryje w sobie pozorną sprzeczność, jeżli porównać go z jakąkolwiek inną definicją ogrodu. Chong i won są pojęciami określającymi skrajne przestrzenie,dopełniające się na zasadzie harmonijnego zaprzeczenia (zgodnie z in i jang). Zatem chongwon oznacza zarówno mały ogród, duży świątynny kompleks, ogród przy rezydencji jak również obszerny naturalistyczny park Więcej ...

Polecane